- 2021 / 04.04.2021


2

Pos. No. Name Club Laps Total Time Diff Best Time Motorcycle
MX 1
1. 90 Hristian Ilioski MK Pelister 14 23:36,000 - 1:38,810 Suzuki RMZ 450
2. 777 Goce Tomovski Georgievski MK Gogo 14 23:55,760 + 00:19.7 1:40,570 Honda CRF 450
3. 112 Blagojche Spirovski MK Motori 14 24:36,680 + 01:00.6 1:42,450 Honda CR 450 F
4. 212 Vasko Kirov Nokjni Volci 12 24:59,940 -2 Lap 1:55,360 Yamaha 450
5. 25 Andrej Milkovski Enduro Team Vodno 11 23:41,660 -3 Lap 2:00,870 Honda CRF 450
6. 252 Saso Trajkov Nokjni Volci 11 25:53,790 -3 Lap 2:18,760 Suzuki KMZ 450
7. 711 Nikola Markoski Extreme & Classy 10 24:13,920 -4 Lap 2:21,610 KTM SX 450 F
8. 55 Martin Dimitrijovski Nokjni Volci 10 24:35,600 -4 Lap 2:22,210 Honda 450
9. 993 Aleksandar Krstevski Nokjni Volci 10 24:45,920 -4 Lap 2:21,630 Honda 450
10. 244 Darko Andov Enduro Team Veles 6 24:04,380 -8 Lap 2:33,180 Honda CRF 450
11. 92 Darko Dejanovski Moto Veles 2 5:24,020 -12 Lap 2:35,040 Yamaha 450
MX 2
1. 100 Denis Gareja SRT Kumanovo 11 22:41,530 - 2:02,350 Kawasaki KXF 250
2. 24 Daniel Janevski Moto Veles 11 22:50,430 + 00:08.9 1:51,600 KTM SXF 250
3. 111 Matej Velickovski Moto Veles 11 22:51,430 + 00:09.9 1:51,600 Honda CRF 250
4. 17 Dragan Vanov Moto Veles 11 23:17,890 + 00:36.3 1:57,130 Kawasaki KXF 250
5. 825 Viktor Karakolev Enduro Team Vodno 11 24:11,750 + 01:30.2 2:01,780 Suzuki RMZ 250
6. 27 Ivan Cekovski Enduro Team Vodno 11 25:22,070 + 02:40.5 2:11,060 Honda CRF 250
7. 41 Dragi Novoselski Jabl Strumica 10 24:31,330 -1 Lap 2:23,200 KTM 250 SX-F
8. 333 Dushko Chifliganec Sakamoto 2 5:18,060 -9 Lap 2:35,300 KTM 250
DNS 1 Kristian Plakjanoski Extreme & Classy 0 DNS     Kawasaki KXf 250
MX
1. 28 Zoran Karanfilovski MK Motori 9 18:02,210 - 1:55,310 Honda CR 250 F
2. 18 Milan Stojanov MK Gogo 9 18:29,030 + 00:26.8 1:58,940 KTM SXF 250
3. 33 Slobodan Ivcheski Sakamoto 9 18:40,330 + 00:38.1 2:00,190 KTM 250
4. 65 Aleksandar Davchevski Enduro Team Veles 8 18:25,250 -1 Lap 2:13,120 Suzuki RMZ 250
5. 4 Jove Ivanov Enduro Team Veles 8 18:25,590 -1 Lap 2:14,440 Beta 300 RR
6. 12 Vladimir Dimov Enduro Team Vodno 8 18:40,230 -1 Lap 2:16,570 KTM EXC 300
7. 5 Nikola Georgievski MK Gogo 8 18:46,330 -1 Lap 2:17,240 Honda CRF 250R
8. 23 Aleksandar Najdovski MK Motori 7 18:20,590 -2 Lap 2:20,160 Honda CR 250 F
MX 85
1. 3 Antonio Damjanovski Enduro Team Vodno 9 18:21,130 - 1:56,870 KTM SX85
2. 71 Ognen Todorov MK Motori 9 18:44,800 + 00:23.6 2:00,770 KTM 85
3. 34 Daris Smajovikj Enduro Team Vodno 9 19:10,220 + 00:49.0 2:04,090 KTM SX85
4. 22 Aleksej Stojkovski MK Motori 9 20:28,820 + 02:07.6 2:10,860 KTM 85
5. 169 Ivo Stevkov MK Motori 8 18:42,080 -1 Lap 2:16,340 Kawasaki KX 85
6. 19 Stefan Mrchkovikj Moto Klub Vardar 8 20:52,530 -1 Lap 2:33,860 KTM SX 85
7. 7777 Gjorgjice Davchevski Enduro Team Veles 7 20:51,490 -2 Lap 2:53,910 Honda CR 85
8. 1111 Mitko Cavkov Jabl Strumica 6 20:27,300 -3 Lap 3:19,520 KTM 50 SX
9. 93 Hristijan Davchevski Enduro Team Veles 5 18:39,540 -4 Lap 3:14,920 Honda CR 80
Timing services by www.tagtiming.mk 2020-04-04